Vyzkoušejte naše tipy na rychlé a zdravé snídaně

Ne každý má to privilegium, že by ráno nikam nechvátal a měl plno času jen pro sebe. Mnohdy se pak právě u snídaně jen rychle odbudeme něčím k jídlu, aby nám nekručelo v břiše, a nestíháme řešit, jak moc našemu zdraví prospějeme. Existují však i možnosti, jak si snídani připravit rychle – a přitom zdravě. Zkuste vyzkoušet některý z našich tipů.

Ovesná kaše

Ovesné vločky zalijte trochou vody a nechte pár minut povařit. Poté na chvilku přiklopte. Těch pár minut klidně můžete využít pro nějakou další neodkladnou ranní činnost. Do vloček pak vmícháte bílý jogurt a přidáte ovoce. Záleží zejména na vaší chuti. Někdo vystačí třeba i se skořicí, medem nebo datlovým sirupem.

Nemusíte zdaleka zůstat jen u této varianty. Střídat můžete dochucení kaše, ale i její základní složení. Třeba přijdete na chuť kaši pohankové, čirokové nebo jáhlové. Jejich příprava je vždy rychlá. Výhodou je i to, že vás na dlouhou dobu zasytí.

Směs ovoce

Můžete si ráno libovolně nakombinovat třeba nakrájené kousky jablek a hrušek se sýrem a s ořechy. Celou pochoutku lze dozdobit různými semínky. Klidně zvolte ta, co vám jako první padnou pod ruku. Kousky ovoce můžete uzobávat jen tak nebo vše zalít bílým jogurtem.

Koktejly

Pokud dáváte přednost rozmixovanému ovoci, klidně si ho dopřejte i ke snídani. Konkrétní výtvor bude vždy závislý na tom, co zrovna vaše domácnost nabídne. Hodí se využít banány, trochu mléka (můžete vyzkoušet i rostlinné varianty), bílý jogurt a další ovoce. Velmi dobré jsou v koktejlech lesní plody.

Celozrnné pečivo

Možná po ránu nemáte opravdu chuť vytahovat mixér nebo si dávat do žaludku cokoliv teplého. Příliš času vám rozhodně nezabere ani příprava snídaně v podobě celozrnného pečiva namazaného sýrem (ideální jsou sýry typu žervé) s doplněním zeleniny.

Domácí müsli

Můžete samozřejmě využít i koupenou směs. U té domácí si však budete jisti jejím složením a ještě si ji můžete vytvořit zcela dle svých chutí.

Základ tvoří vločky. Můžete použít ovesné nebo vyzkoušet pohankové, jáhlové. Dle chuti pak přidejte oříšky a semínka. Veškeré ingredience promíchejte a spojte kouskem másla. Vytvořenou směs pak rozprostřete na pečící papír a dáte do trouby. Jakmile má müsli zlatavou barvu, vyndáte je. Ráno pak stačí takto předem připravenou směs vmíchat do jogurtu nebo do mléka.

Mgr. Michaela Dušková

Zájem o zdravý životní styl, psychologii a různé společenské jevy u mne začal neznámo kdy. Podpořen byl studiem Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity a Fakulty sociálních studií v Brně. V neziskové organizaci jsem vedla projekt se zaměřením na problematiku cizinců. Největší zkušeností je však pro mě výchova dvou dětí a život sám o sobě. Ve volném čase mne potkáte na kole, procházet se venku nebo si brnkat na kytaru.

Přečtěte si také

Jak se dají zmírnit projevy andropauzy, neboli mužského přechodu? Slovem andropauza označujeme období mužského přechodu. Na rozdíl od tématu přechodu u žen je stále toto na veřejnosti i v rodinách tak trochu tabu. Ženská menopauza se diskutuje hojně a bez větších pocitů studu. I muži však mohou vnímat mnoho nepříjemných úskalí této životní etapy. Náladovost i změ...
Kolikrát denně jíst? Pravidelné stravování je základ hubnutí Ve stravování obecně můžeme nalézt mnoho odlišných doporučení. Může jít o celkové složení stravy, kdy někdo doporučuje čistě vegetariánskou stravu, jiný nedá dopustit na mléčné výrobky, další vám kravské mléko zcela z jídelníčku vyřadí. Rozdíly jsou ale i v tom, jak si jídlo v průběhu dne rozložit. ...
Hlavní rozdíly mezi probiotiky a prebiotiky Není divu, že tyhle dva pojmy se často pletou. Úzce spolu souvisí, a pokud do života zařadíme jen jedno z nich, trochu to ztrácí smysl. Pojďte se tedy blíže podívat, o co se konkrétně jedná. Bakterie ve střevech Slovo probiotika pochází z částí pro (příznivý) a bios (život). Jedná se o zdraví pros...