Strollering – i s kočárkem si můžete zacvičit

Během těhotenství tělo žen prochází výraznými změnami a není divu, že po porodu se mnoho maminek cítí nespokojené s váhou a určitými partiemi. Byla by však škoda vymlouvat se na nedostatek času a omezené možnosti hlídání miminka, které brání pohybu. Naopak
– aktivní můžete být i v době, kdy se vyskytujete venku se spícím uzlíčkem v kočárku.

Jak cvičení probíhá?

Cvičení, kterému se věnují právě maminky s malými dětmi v kočárku, se označuje jako strollering. Pro anglicky mluvící je zřejmé, že název je odvozený od slova stroller, což znamená kočárek.

Základním prvkem pohybu je svižná chůze s kočárkem proložená kardio cviky a protahovacím cvičením. Cviky jsou primárně zaměřené na klasické problémové ženské partie – hýždě, břicho a stehna. Právě ty mnohdy po porodu vypadají jinak, než by si ženy představovaly.

Strollering je dnes už zaveden ve větších městech republiky. Někde může mít i podobu vyjížďky na inline bruslích, jinde bude probíhat spíš jako taneční hodina. Každá konkrétní lekce se odvíjí od toho, jaké je počasí, kam můžete v daném městě vyrazit, a také, jaká skupinka maminek s dětmi se sejde. Pokud tu budou maminky již s většími dítky, je možné i je zapojit do cvičení.

Co vše ženám přinese?

Cvičení je vhodné pro ženy už od toho, kdy mají za sebou porod a jsou schopné vyrazit ven s kočárkem. Lekce jsou vedené vyškolenou lektorkou a je vždy možné zmírnit náročnost prováděných cviků, pokud je to potřeba.

Jedná se o ideální způsob, jak zhubnout kilogramy nabrané během měsíců těhotenství. Strollering má ale přínos i pro psychiku žen. Pro mnoho z nich se může jednat o první pohybovou aktivitu po narození dítěte. Může to být jeden z mála plánovaných a stabilních prvků v týdenním programu. Žena tu může navázat kontakty s dalšími maminkami, mohou se pak setkávat i mimo lekce a řešit společně aktuální problémy týkající se jejich ratolestí. Zřejmou výhodou je to, že nemusí řešit hlídání pro miminko a dostanou se ven ony i dítě.

Mgr. Michaela Dušková

Zájem o zdravý životní styl, psychologii a různé společenské jevy u mne začal neznámo kdy. Podpořen byl studiem Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity a Fakulty sociálních studií v Brně. V neziskové organizaci jsem vedla projekt se zaměřením na problematiku cizinců. Největší zkušeností je však pro mě výchova dvou dětí a život sám o sobě. Ve volném čase mne potkáte na kole, procházet se venku nebo si brnkat na kytaru.

Přečtěte si také

Poznejte Tai Chi: staré bojové umění původem z Číny Pokud jste o něm ještě neslyšeli, jedná se o staré bojové umění původem z Číny. Vaše tělo podpoří snad na všech možných frontách. Pomůže při léčbě onemocnění, ale dokáže přispět ke zklidnění vlastní mysli, k nalezení koncentrace. A když ovládnete svou mysl, můžete následně ovlivnit i mnoho ze svých ...
Znáte Kangoo Jumps? V životě každé z nás by určitě neměla chybět nějaká fyzická aktivita. Je jen na vás, jestli si zamilujete běh, oblíbíte si fotbal nebo začnete tancovat. Tak či onak uděláte pro své tělo prospěšnou službu, pokud se budete pravidelně a s chutí nějaké pohybové aktivitě věnovat. Kromě toho, že má spo...
Kliky jsou nejznámější cvik na světě, ale děláte je správně? Kliky jsou výborné k posílení horní poloviny těla. Nejsou náročné na čas a jejich efekt je brzy patrný. Navíc je můžete obměňovat na mnoho způsobů. Je však třeba provádět je správně, aby vašemu tělu opravdu prospěly. Správná technika kliku Při pravidelném cvičení kliků posílíte především velký prs...