Strollering – i s kočárkem si můžete zacvičit

Během těhotenství tělo žen prochází výraznými změnami a není divu, že po porodu se mnoho maminek cítí nespokojené s váhou a určitými partiemi. Byla by však škoda vymlouvat se na nedostatek času a omezené možnosti hlídání miminka, které brání pohybu. Naopak
– aktivní můžete být i v době, kdy se vyskytujete venku se spícím uzlíčkem v kočárku.

Jak cvičení probíhá?

Cvičení, kterému se věnují právě maminky s malými dětmi v kočárku, se označuje jako strollering. Pro anglicky mluvící je zřejmé, že název je odvozený od slova stroller, což znamená kočárek.

Základním prvkem pohybu je svižná chůze s kočárkem proložená kardio cviky a protahovacím cvičením. Cviky jsou primárně zaměřené na klasické problémové ženské partie – hýždě, břicho a stehna. Právě ty mnohdy po porodu vypadají jinak, než by si ženy představovaly.

Strollering je dnes už zaveden ve větších městech republiky. Někde může mít i podobu vyjížďky na inline bruslích, jinde bude probíhat spíš jako taneční hodina. Každá konkrétní lekce se odvíjí od toho, jaké je počasí, kam můžete v daném městě vyrazit, a také, jaká skupinka maminek s dětmi se sejde. Pokud tu budou maminky již s většími dítky, je možné i je zapojit do cvičení.

Co vše ženám přinese?

Cvičení je vhodné pro ženy už od toho, kdy mají za sebou porod a jsou schopné vyrazit ven s kočárkem. Lekce jsou vedené vyškolenou lektorkou a je vždy možné zmírnit náročnost prováděných cviků, pokud je to potřeba.

Jedná se o ideální způsob, jak zhubnout kilogramy nabrané během měsíců těhotenství. Strollering má ale přínos i pro psychiku žen. Pro mnoho z nich se může jednat o první pohybovou aktivitu po narození dítěte. Může to být jeden z mála plánovaných a stabilních prvků v týdenním programu. Žena tu může navázat kontakty s dalšími maminkami, mohou se pak setkávat i mimo lekce a řešit společně aktuální problémy týkající se jejich ratolestí. Zřejmou výhodou je to, že nemusí řešit hlídání pro miminko a dostanou se ven ony i dítě.

Mgr. Michaela Dušková

Zájem o zdravý životní styl, psychologii a různé společenské jevy u mne začal neznámo kdy. Podpořen byl studiem Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity a Fakulty sociálních studií v Brně. V neziskové organizaci jsem vedla projekt se zaměřením na problematiku cizinců. Největší zkušeností je však pro mě výchova dvou dětí a život sám o sobě. Ve volném čase mne potkáte na kole, procházet se venku nebo si brnkat na kytaru.

Přečtěte si také

Při lyžování podpoříte své zdraví, ale nezapomeňte na opatrnost Milovníci zimních sportů se už zřejmě nemohou dočkat, až opět vytáhnou lyže. Ať jde o sjezdové lyžování nebo běžky, oba tyto sporty vám mohou výrazně posílit zdraví a zajistit příjemný aktivní odpočinek. Možná vás překvapí, jak moc blahodárných účinků na vás mohou mít. Posílení imunity i psychiky ...
Cvičení pilates podlehne každý, zkuste jej také Cvičení pilates podléhá stále více lidí. Kdo jej jednou vyzkouší, okamžitě si tuto aktivitu zamiluje. Díky pilates můžete celkově zpevnit svou postavu, můžete díky němu i zhubnout a dostat se do celkové pohody. Jestliže hledáte zajímavou aktivitu, díky které si protáhnete tělo, posilníte svaly a ješ...
Maličkosti, které vám každý den zajistí víc pohybu Někdy i malá změna může do našeho života vnést zásadní obrat. Kolikrát máme pocit, že musíme svůj život zcela radikálně otočit, ale ono to vlastně k dosažení cíle není nezbytně nutné. Stejně tak je to i s pravidelným pohybem. Nemusíte se nutně tlačit do toho, abyste třikrát týdně pětkrát oběhli blok...