Strollering – i s kočárkem si můžete zacvičit

Během těhotenství tělo žen prochází výraznými změnami a není divu, že po porodu se mnoho maminek cítí nespokojené s váhou a určitými partiemi. Byla by však škoda vymlouvat se na nedostatek času a omezené možnosti hlídání miminka, které brání pohybu. Naopak
– aktivní můžete být i v době, kdy se vyskytujete venku se spícím uzlíčkem v kočárku.

Jak cvičení probíhá?

Cvičení, kterému se věnují právě maminky s malými dětmi v kočárku, se označuje jako strollering. Pro anglicky mluvící je zřejmé, že název je odvozený od slova stroller, což znamená kočárek.

Základním prvkem pohybu je svižná chůze s kočárkem proložená kardio cviky a protahovacím cvičením. Cviky jsou primárně zaměřené na klasické problémové ženské partie – hýždě, břicho a stehna. Právě ty mnohdy po porodu vypadají jinak, než by si ženy představovaly.

Strollering je dnes už zaveden ve větších městech republiky. Někde může mít i podobu vyjížďky na inline bruslích, jinde bude probíhat spíš jako taneční hodina. Každá konkrétní lekce se odvíjí od toho, jaké je počasí, kam můžete v daném městě vyrazit, a také, jaká skupinka maminek s dětmi se sejde. Pokud tu budou maminky již s většími dítky, je možné i je zapojit do cvičení.

Co vše ženám přinese?

Cvičení je vhodné pro ženy už od toho, kdy mají za sebou porod a jsou schopné vyrazit ven s kočárkem. Lekce jsou vedené vyškolenou lektorkou a je vždy možné zmírnit náročnost prováděných cviků, pokud je to potřeba.

Jedná se o ideální způsob, jak zhubnout kilogramy nabrané během měsíců těhotenství. Strollering má ale přínos i pro psychiku žen. Pro mnoho z nich se může jednat o první pohybovou aktivitu po narození dítěte. Může to být jeden z mála plánovaných a stabilních prvků v týdenním programu. Žena tu může navázat kontakty s dalšími maminkami, mohou se pak setkávat i mimo lekce a řešit společně aktuální problémy týkající se jejich ratolestí. Zřejmou výhodou je to, že nemusí řešit hlídání pro miminko a dostanou se ven ony i dítě.

Mgr. Michaela Dušková

Zájem o zdravý životní styl, psychologii a různé společenské jevy u mne začal neznámo kdy. Podpořen byl studiem Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity a Fakulty sociálních studií v Brně. V neziskové organizaci jsem vedla projekt se zaměřením na problematiku cizinců. Největší zkušeností je však pro mě výchova dvou dětí a život sám o sobě. Ve volném čase mne potkáte na kole, procházet se venku nebo si brnkat na kytaru.

Přečtěte si také

Jak motivovat dítě ke sportu a jaký sport zvolit Že by měl být sport nedílnou součástí života, se hezky říká. Jak k němu ale přimět vašeho potomka, co by nejradši zůstal jen zalezlý v teple domova? Ideální je vést dítě k pohybu už od malička a najít pro něj sport, který ho osloví. I zde platí - příklady táhnou „Nejsnazší“ variantou je jít dítěti...
Nejlepší cviky na krásný zadek a stehna Ukažte prstem na ženu, která by nechtěla mít nádherně pevný zadeček! Vždyť je to právě dámské pozadí, které láká pohledy mužů - a kolikrát se za ženou s krásným zadečkem závistivě otočí i nejedna žena. Mít krásně pevný, kulatý a přitažlivý zadek není nic až tak složitého. Chce to jen znát ty sprá...
Co jíst před cvičením a co jíst po něm? Když začneme pravidelně cvičit, můžeme přemýšlet nad tím, jaký je vhodný příjem jídla v době před a po cvičení. Kdy je lepší se najíst? Co je ideální konzumovat před cvičením, aby následně plný žaludek neomezoval pohyb? Co si dát po cvičení, abychom nenabrali zpět veškeré vydané kalorie? Efekt cvič...