Co může přinést březová voda?

Slyšeli jste již někdy o březové vodě? Pokud v tuto chvíle kroutíte hlavou na nesouhlas, pak vám všemi deseti doporučujeme začíst se do dnešního článku. Ten jsme totiž věnovali březové vodě, o které se říkalo, že je univerzálním všelékem. Co všechno z toho je pravda?

Co je březová voda?

Hned na začátku je určitě na místě vysvětlit, co to ta březová voda vlastně je. Možná už tušíte (a název tomu samozřejmě hodně napovídá), že se jedná o vodu získanou z břízy bělokoré – a v takovém případě je vaše tušení správné. Březová voda je čistý a zdravý produkt nabitý celou řadou účinných látek, které mají blahodárný vliv na naše zdraví.

Jak a kdy se sbírá?

Březovou vodu je ideální sbírat ze začátku jara, protože v tomto období se stromy probouzí z dlouhého zimního spánku a břízy začínají pučit. Sbírá se tak, že cca ve výšce 5 cm nad zemí naříznete kůru stromu a necháte březovou vodu zvolna odkapávat. Březová voda chutná sladce, ale dobrou zprávou je, že není nabitá cukry. Nemusíte se proto bát o svou štíhlou linii.

Účinky březové vody na naše zdraví

Když už jsme v dnešním článku několikrát zopakovali, že je březová voda přínosem pro naše zdraví, byla by chyba nepodat vám nějaké pořádné informace a konkrétní příklady.

  • napomáhá při detoxikaci organismu
  • podporuje funkci metabolismu
  • zlepšuje kvalitu vlasů, nehtů i pleti
  • pročišťuje játra
  • uklidňuje nervový systém
  • podporuje vyprazdňování
  • zvyšuje funkci imunitního systému
  • zbavuje tělo přebytečné vody

Účinná, ale chráněná

Z dnešního článku je zřejmé, že březová voda skutečně představuje úžasný elixír, který má pozitivní dopad na naše zdraví. Ještě než ale nadšeně půjdete vrtat do stromů ve vašem okolí, měli byste vědět, že sběr březové vody je u nás zakázán.

Nikol Kolomazníková

Jsem redaktorkou blogu ZdraváZóna.cz v sekcích zaměřených na zdravé stravování, zdravé potraviny, sport i hubnutí.

Přečtěte si také

Nevyhýbejte se citrónům, podpoří vaše zdraví! Při zmínce o citrónech vás zřejmě jako první napadne, že obsahují dostatek vitamínu C a mohou vám zajistit vhodnou prevenci proti nachlazení. To však zdaleka nejsou jejich jediné pozitivní účinky. Vědecké studie dokládají i další příznivé vlivy na stav lidského těla. Podpora kardiovaskulárního syst...
Proč si dopřávat ryby a mořské plody? Je obecně známou pravdou, že rybí maso bychom měly pravidelně zařadit do svého jídelníčku. Již méně rozšířené je ale povědomí o tom, co že nám vlastně ryby přináší tak pozitivního, a jak mohou naše zdraví ovlivnit. Nedoporučovanější bývají tučné ryby – losos, pstruh, tuňák nebo makrela. Neuděláme...
Banánová mouka a její přínosy pro naše zdraví Ano, i mouka vyrobená z banánů existuje. Obvykle je tedy řeč o namletých usušených zeleninových banánech neboli plantainech. Mouku z nich můžete využít do sladkých i slaných jídel. Můžete s ní nahradit část běžné pšeničné mouky nebo v ní třeba obalit maso. Výhodou je, že vás dokáže na dlouhou dobu z...