Víte co je ananasová dieta? A má smysl se jí věnovat?

Zdravý životní styl je pojem, který se stává nedílnou součástí života stále většího počtu lidí. A to je jedině dobře, protože zdraví má každý z nás jen jedno a je tedy potřeba, abychom se o něho řádně starali.

A pokud sami sobě můžeme pomoci tím, že si dáme záležet na vyvážené a obsahově pestré skladbě našeho jídelníčku, pak by byla škoda této příležitosti nevyužít. Když se někdo začne zajímat o zdravý životní styl, většinou se na něho nahrne tolik informací, že chudák ani neví, jak s nimi správně naložit.

Velmi často se proto stává, že se lidé naivně chytají každičkého stébla a mnohdy ani nepřemýšlejí nad tím, jestli je to vůbec dobrý nápad. A kolikrát za zdravé věci považují něco, co vlastně vůbec zdravé není. Jako třeba ananasová dieta…

Víte co je ananasová dieta?

Že jste o tomto slovním spojení ještě nikdy neslyšeli? Tak to buďte asi rádi, protože se nejedná o nic, o čem by měl zdravě smýšlející člověk hledat podrobnější informace. Přesto jsme se ale rozhodli na tuto neméně známou, leč zároveň neméně prospěšnou dietu upozornit.

Možná se mezi vámi najdou tací, kteří se ještě v zásadách zdravého stravování až tolik nevyznají a dieta založená na ovoci, které je přece zdravé, jim proto nemusí připadat jako špatný nápad.

Co je ananasová dieta?

Jak už samotný název napovídá, jedná se o dietu založenou na konzumaci ananasu. To je opravdu velmi stručně řečeno, takže si to pojďme přeci jen ještě trochu rozvést.

Tato dieta se drží 3-7 dní. Základem všeho je ananas, kterého můžete sníst dokonce až 3 kg denně! Doporučované množství se pohybuje od 1 do 3 kg za den, přičemž si můžete vybrat, jestli si na tomto vesele žlutém ovoci pochutnáte v jeho syrové podobě, nebo si jej dopřejete ve formě šťávy.

Po celou dobu, kdy se rozhodnete ananasovou dietu dodržovat, tak smíte jíst jen ananas, výjimečně pak nějaké citrusové ovoce, ale to opravdu jen velmi zřídka – ideálně vůbec. Společně s ananasem je potřeba vypít ještě 3 litry čisté vody denně.

Stojí tahle dieta za to?

Možná si teď říkáte, že to přece není až tak hrozné. A pakliže byste chtěli prostřednictvím zdravé stravy ještě něco málo – nebo možná i více – zhubnout, pak se vám možná i zdá, že je to vlastně dobrý nápad. Ananasová dieta slibuje úbytek na váze od 3 do 6 kg za jediný týden a to je obrovské lákadlo. Přesto si dovolíme položit jednu důležitou otázku: opravdu tahle dieta stojí za to?!

Asi byste měli vědět, že pokud se do této diety skutečně pustíte, pravděpodobně se vám podaří velmi rychle zaznamenat úbytek na váze. Jenže pozor! Nepůjde ani tak o ztracená kila nechtěného tuku, jako spíše o kila svalové hmoty. A to už není tak žádoucí účinek, nemáme pravdu?

Rubriky Diety

Nikol Kolomazníková

Jsem redaktorkou blogu ZdraváZóna.cz v sekcích zaměřených na zdravé stravování, zdravé potraviny, sport i hubnutí.

Přečtěte si také

Znáte sardinkovou dietu? Existuje nespočet druhů diet a jen málokdo v nich má přehled. Jednou z nich je i sardinková dieta, která není mezi lidmi tolik známá a možná ani vy nevíte, že nějaká taková dieta vůbec je. Podle ameriských dietologů se jedná o netradiční, leč účinný způsob, jak se zbavit tuku a přitom nemít hlad. Ot...
Netradiční polévková dieta. Troufnete si? Existuje několik desítek diet, které se liší svým průběhem i postupem. Některé pomáhají, jiné naopak škodí. Některé jsou známé, o jiných zase mnoho lidí příliš neví. Jednou takovou méně známou dietou je i polévková dieta. Znáte ji? Pakliže jste o této dietě, které se často přezdívá i tekutá dieta...
Negativní dopady diet: poznejte jejich vedlejší účinky Když se řekne dieta, většina lidí si představí omezení v jídle, zařazení zdravých potravin do jídelníčku a v ideálním případě i ztrátu nechtěných kilogramů. Jen málokdo se ale zamyslí nad tím, jaké vedlejší účinky dodržování mnohdy i drastických diet může mít a jak se tyhle dietní postupy mohou nepř...